Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.
Image thumbnail

Brabant Farm LLC

Brabant Farm LLC

CHCĘ,ŻEBY TO GOSPODARSTWO MLECZNE BYŁO WSPANIAŁYM MIEJSCEM DO ŻYCIA I PRACY

„Chcę mieć atrakcyjną, dochodową działalność i chcę, aby było to świetne miejsce do życia i pracy.” To słowa Josepha vanLieshouta, jednego z pięciu braci, którzy są właścicielami i prowadzą Brabant Farm LLC w Veronie, w stanie Nowy Jork. Grupa składa się z drugiego i trzeciego pokolenia, które prowadzi gospodarstwo, podążając śladami ojca i wujka. Brabant Farm jest klientem Cargilla od 25 lat, obsługiwanym przez konsultanta Toma Junglena. Rodzina vanLieshout pracuje razem nad ciągłym ulepszaniem i rozwijaniem działalności.

Od 1985 roku stado udojowe rozrosło się z 200 do 650 krów, a w przyszłym roku planuje się dodać kolejne 125 zwierząt. Najnowszą inwestycją jest nowa obora dla krów zasuszonych, którą zbudowali z pomocą i zachętą Junglena. Bracia vanLieshout polegali na kilku członkach zespołu Cargilla i odwiedzili innych klientów, aby na własne oczy przekonać się, co będzie dla nich najlepsze. Nowa obora ma oddzielne kojce dla każdej grupy krów, a w razie potrzeby jest miejsce na więcej. Ten nowy obiekt pomoże poprawić zdrowie krów we wczesnej laktacji i zachęci do większej produkcji. „Tom jest jak detektyw, kiedy jest na farmie” – mówi vanLieshout. „Pomaga nam znaleźć to, co możemy poprawić.”

Brabant Farm LLC planuje nie tylko zwiększyć wielkość swojego stada w przyszłym roku, ale także zwiększyć produkcję mleka. Junglen aktywnie pracuje nad udostępnieniem Brabrantowi najlepszych zasobów Cargilla, aby pomóc spełnić ich marzenia.